Siz de boş zamanlarınızı en iyi şekilde geçirmek adına PS5 almayı tercih edebilirsiniz. Sahip olduğu özellikleri sayesinde birçok oyunu en kaliteli şekilde oynamanıza izin veren PlayStation 5; piyasaya çıktığı günden bu yana konuşuluyor. Cihazın bilhassa fiyatından dolayı tartışıldığını söyleyebiliriz. Bu noktada, birçok kişinin aklında PlayStation 5 fiyat nedir sorusu bulunuyor. Yazımız sayesinde bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz!

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Belli Oldu Mu?

Birçok oyun tutkunu; PlayStation 5’in piyasaya çıkmasını heyecanla bekliyordu. PlayStation Türkiye’nin 16 Ekim 2020 tarihinde attığı twit ile beraber birçok kişinin aklındaki soruya cevap verildi. Buna göre, PlayStation 5’in 19 Kasım 2020 tarihinde Türkiye’de satışa sunulacağı açıklandı. Hem teknoloji marketlerinde hem de web mağazalarında satılan bu cihaz; piyasaya çıktığı ilk günden itibaren büyük ilgi gördü.

Sony; PlayStation 5 konusunda beklentilerin çok ötesinde seçenekler sunuyor. Her şeyden önce, iki farklı PS5 modelinin olduğunu söylemeliyiz. Blu – ray destekli modelin yanı sıra bir de dijital model bulunuyor. Herkesin bildiği üzere blu – ray destekli model; standart PS5 modeli! Ancak, hangi versiyonunu satın alırsanız alın PlayStation 5 deneyiminizden kesinlikle keyif alacaksınız.
PlayStation 5 fiyat konusu ise daha önce de söylediğimiz gibi çok fazla tartışıldı. Bu cihaza sahip olmak adına Avrupa’daki yaşıtlarına kıyasla daha çok para ödemek zorunda kalan Türk gençlerinin yüksek fiyatlara isyan ettiklerini söyleyebiliriz. 16 Ekim 2020 tarihinde PlayStation Türkiye resmi Twitter hesabından atılan twitte 8 bin 299 TL’lik satış fiyatı ile ürünün satılacağına dair açıklama yapılmıştı. Ancak, söz konusu fiyatın tavsiye edilen perakende satış fiyatı olduğunu ifade edebiliriz. Bir başka deyişle, çok daha uygun PlayStation 5 fiyat seçenekleri ile de cihaza sahip olma şansına erişebilirsiniz.

PlayStation 5 Nereden Satın Alınır?

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi teknoloji marketlerinden veya web mağazalarından söz konusu ürünü satın almanız mümkün! 8 bin 299 TL’lik fiyatı; maliyetlere ve mali yükümlülüklere kıyasla farklılık gösterebilir. Bu noktada, PlayStation 5 KKTC mağazalarından ürünü satın almayı deneyebilirsiniz.

PlayStation 5 KKTC mağazaları ile cihazı satın almanız çok daha kolay hale gelecek! Kalitesinden hiçbir şekilde şüphe etmemeniz gereken bu ürüne daha uygun fiyatlarla sahip olmak adına KKTC mağazalarını tercih edebilirsiniz. Takdir edersiniz ki, cihazın Türkiye’deki satış fiyatları bir hayli yüksek! Çünkü, belirlenen fiyatın içerisinde ciddi vergiler bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda açıklanan PlayStation 5 Türkiye fiyatının içerisinde yüzde 20 ÖTV’nin yanı sıra yüzde 18 KDV ve yüzde 50 gümrük vergisi bulunuyor. Sonuç olarak, cihazı KKTC mağazalarından satın aldığınız takdirde çok daha uygun bir fiyat ödeyeceğinizin farkında olmalısınız.

Neden Bu Ürünü Satın Almalısınız?

Mali açıdan bir sıkıntınız yoksa kesinlikle bu cihaza sahip olmalısınız! Tüm oyunları performans ve hız sorunu olmadan en gerçekçi halleriyle oynama şansını yakalarsınız. Bunun yanı sıra, PlayStation 5; sahip olduğu yepyeni özellikleri ile dikkat çekiyor. Örneğin, cihazın iki yeni motorundan birisi olan Tempest Engine; çok daha zengin ve doğal seslerin üretilmesine imkan tanıyor. Geometry Engine ise geliştiricilerin oyun içerisinde ekran boyunca daha fazla üçgen kaydırmasını sağlıyor.

PlayStation 5 kullanıcı deneyimi hakkında olumsuz bir şey duymak mümkün değil! Hem Türkiye’deki hem de dünyanın diğer ülkelerindeki kullanıcıların cihaz hakkında olumlu yorumlar yaptıkları biliniyor. Cihazın iki versiyonu da son derece iyi! Bir başka deyişle, PlayStation 5 için ödemiş olduğunuz paranın karşılığını sonuna kadar alacaksınız.